wz

Skrchov Open 2013
   1.den – čtvrtek- po příjezdu vlakem do Bořetic naskočilo šest jezdců na své oře a po krátké poradě s autorem dřevěné rozhledny na Kraví hoře ve vysokém tempu zdolali první vrchol. Některé jezdce jsme museli v jejich motivaci brzdit, neboť chtěli jet na kole na samotnou rozhlednu, ale vzhledem k její stabilitě to nebyl dobrý nápad. Další trasa byla stanovena do malebné obce Vrbice, kde jsme měli tři zastávky a ta poslední u pana Horáka v podkově nás skvěle připravila na spanilou jízdu na nohejbalový trénink do Velkých Bílovic. Část naší výpravy se zapojila do hry, druhá polovina se věnovala teoretické přípravě. Následoval celkový rozbor tréninku v místní restauraci, vzpomínka na našeho kamaráda Danka a oslava svatého Václava, nejen Zapletala.

   2.den – pátek -ranní vstávaní po náročné noční jízdě nám zpříjemnilo krásné počasí a neskutečná natěšenost jezdců na královskou etapu. Trasa přes Kobylí, Brumovice, Krumpíř ( příjemná restaurace a skvělá polévka na hlavní třídě), Kašnici nás dovedla k větrnému mlýnu v Kloboukách u Brna a dále pak přes Boleradice ( posezení u vinných sklepů za obcí), Horní Bojanovice, Kurdějov ( pozdní oběd v hotelu) a sjezdem přes mandloňové sady okolo rybníků až do Hustopečí. Kola jsme odložili do místní hasičské stanici a vyrazili na oslavu burčáku v hlavním městě burčákové unie. Postupně jsme ochutnávali různé druhy burčáků v otevřených mázhausech abychom zakotvili u cimbálové muziky u vítězného mázhausu z roku 2013 U Fialků. Při nočním návratu po cyklotrase vinicemi přes Velké Pavlovice jsme si udělali žízeň, kterou jsme ukojili v našem“ sklípku U Surmanů.

   3.den – sobota – po vydatné snídani jsme jeli přes opilé sklepy ve Velkých Pavlovicích vyprovodit našeho kulturního referenta Lukyho do žst. Zaječí, který musel výpravu z rodinných důvodů opustit. Smutnou ztrátu jsme narovnali zastávkami ve vinařské obci Zaječí, U Kapličky a ve sklípku Pura Vida. Následoval sjezd do Nových mlýnů a cesta okolo vodního díla do Šakvic. Zde nás milovníci železnice provedli podél trati č. 250 pěknou outdorovou cestou opět do žst. Zaječí, odkud jsme přes Starovičky a posezení ve Velkých Pavlovicích dojeli opět na Kraví horu. Den jsme zakončili posezením ve sklípku za poslechu živé hudby.

   4.den- neděle – dopolední siesta se z důvodu návalu vína chtivých turistů ne naší vinou protáhla do odpoledních hodin a my jsme se po sázce s majitelem vinařství a malé indicii od bořetických žen hnali volným tempem rozlousknout záhadu zvířecího hřbitova. To se nám povedlo a s dobrou náladou a trochou Chardonay jsem dojeli na rozhlednu Slunečná nad Velkými Pavlovicemi a krásné počasí jako by se s námi pro letošní rok rozloučilo a my naposled pohlédli na celé krásné Modré hory. Po cestě vlakem proběhlo závěrečné vyhodnocení na Bistru ve Stvolové.

Skvělá nálada i počasí, celkem najeto 180 km, sportovní i kulturní zážitky, žádný defekt, žádný úraz - příště možná na Šumavu !!!-- Zpět --