wz

Skrchov Open 2013

   Na úvod čtrnáctého ročníku 19 týmů, všichni diváci a pořadatelé uctili památku našeho zesnulého kamaráda, člena a nohejbalisty Daniela Drobníčka. Pořadatelé na jeho počest tak od letošního ročníku pojmenovali cenu fair play. Mužstva byla rozdělena do pěti základních skupin podle přibližné výkonnosti a vyrovnanost většiny výsledků potvrdila dobrou volbu. Hned od začátku byl k vidění především ve skupinách A a B špičkový nohejbal, z nich každý zápas mohl být finálový. V sestavách několika týmů se předvedli hráči extraligy, 1 i 2 ligy, mistři republiky, juniorští mistři republiky a světa a největší hvězda letošního turnaje, mistr světa, mistr republiky a hráč Modřic Radek Pelikán. Toto ocenili nejen hráči soupeřů, kteří tak měli jedinečnou možnost poměřit síly se špičkovými nohejbalisty, ale především diváci kteří na vlastní oči viděli veškeré finesy současného nohejbalu. Do play off nebo jeho předkola postoupili všechny týmy a o velké vyrovnanosti týmů svědčilo, že do čtvrtfinále nepostoupili kvalitní týmy Kuřimi, Třemblat, Moravské Třebové či Městečka Trnávky a do semifinále pak dva favorité Řízci „A“ a Předkožky ( tým složený z hráčů Modřic a Žďáru n S). Za velké podpory diváků mezi nejlepší 4 postoupil i domácí Aperitif v sestavě s Jiřou Prudilem, Mildou Konůpkou a Lukášem Novotným. V semifinále nestačili na tým Hvězdy v sestavě s Radkem Pelikánem, ale diváky i pořadatele nadchli výkonem v souboji o 3 místo, kde porazili velmi dobře hrající tým Řízci „B“. Finále v podvečerních hodinách pak bylo opravdovým, vrcholem celého turnaje, když mírný favorit finále, tým Hvězd sahal ve druhém setu při vedení 9:8 po celkovém vítězství, ale nevydařené efektní zakončení znamenalo set pro Čunín.

   Sourozenci Laďa a Lukáš Pírkovi skvěle doplňováni Tomášem Procházkou pak skvělou hrou a obětavostí za podpory větší části diváků dokonali překvapení a poprvé ze Skrchova vezou putovní pohár. Po vyhlášení výsledků kde byli oceněné i týmy za pořadí ve skupinách proběhla tombola, jejíž výtěžek bude předán rodině Daniela Drobníčka, kterému byl turnaj pomyslně věnován. Cenu fair play získal zaslouženě hráč týmu Řízci „B“ Michal Kadlec za přiznání dvou sporných míčů v semifinále, nejlepším hráčem Ladislav Pírek z vítězného Čunína.

   Do pomyslné síně slávy byl letos zvolen Lukáš Novotný, který přiležitostně nastupuje za tým Aperitif a především je pravidelný účastník turnaje a má nepochybné zásluhy na jeho sportovním a někdy i ekonomickém rozvoji. Celý turnaj doprovodila a především k večernímu tanečku zahrála známé hity společnost Zakalit.-- Zpět --