wz

Výročí 115 let SDH Dolní Smržov
Odpolední slavnosti se zůčastnilo 8 jednotek požární ochrany, kdy spanilá jízda všech vozů vedená místním sborem předvedla širokou škálu přítomné techniky, od PS 12, přes Pragu RN, Tatru 148 až po současné moderní vozy Tatra 815 či MAN. Při slavnostním nástupu převzal starosta sboru ing Toul Pamětní list od starosty města Letovice ing. Stejskala, zaznělo mnoho poděkování za odvedenou práci a byl zdůrazněn význam sboru v obci i v dnešní době integrovaného záchranného systému. Za krásného slunečného počasí shlédli přítomní diváci první smržovskou módní hasičskou přehlídku, která prakticky ukázala škálu deseti různých pracovních oděvů používaných v požární ochraně. Mimo pracovní oděvy byly k vidění další technické prostředky jako vyprošťovací zařízení, šavlová, řetězová a rozbrušovací pila, dýchací technika, norné stěny, čerpadla, zvedací vaky apod.
Divácky nejatraktivnější byly ukázky činnosti hasičů, kdy byla simulována nehoda osobního vozu a vyproštění řidiče, požár vozidla i ukázka hašení hořícího oleje. Zajímavý program byl připraven i pro děti, které se vozily na koních, měli k dispozici skákací hrad a na závěr se vyřádili v hasební pěně. Během celého odpoledne si přítomní pochutnávali na rožněné kýtě, pečených makrelách a dalších specialitách z udírny. Na zajištění akce se podílelo i naše sdružení ESO, jak technickými prostředky tak i několika cenami do tomboly.
Bohužel celé příjemné odpoledne mělo smutnou atmosféru, protože se ho nemohl zůčastnit velitel jednotky a člen našeho sdružení, pan Daniel Drobníček, který byl hospitalizován v nemocnici a na podporu jeho léčby také proběhla bohatá tombola. V následujícím týdnu pak všechny ranila ta nejhorší zpráva, 19.6. navždy odešel.

Danku, čest Tvoji památce, nikdy nezapomeneme !!!!-- Zpět --