wz

Cyklovýlet
   Ve čtvrtek v den příjezdu nás v kempu Pálava v Nových Mlýnech přivítala dešťová přeháňka, ale potom až do neděle bylo chladné, ale krásné slunečné počasí, které přispělo k vysoké morálce týmu a nabídlo skvělé výhledy především z lednického Minaretu a od Dívčích hradů.

1 den – čtvrtek – sraz v 8.30 na Skrchově, přesun z Letovic vlakem do žst. Šakvice, potom okolo vodního díla Nové mlýny do kempu. Po ubytování výlet přes Velké Pavlovice do Bořetic se zastávkou v Zaječí cestou tam i zpět.

2.den – pátek –přes Bulhary do Lednice, Obelisk, Minaret, Janův hrad, Břeclav, Svatý Hubert, Rendez – vous, Valtice, Bulhary.

3. den – sobota – Pavlov, pěší výšlap na Dívčí hrady, Klentnice, Dolní Věstonice, Brod nad Dyjí, Pasohlávky, Strachotín, Pavlov.

4.den – neděle – z žst. Zaječí přesun do Letovic a návrat domů.

   Celkem jsme zdolali 205 km, poznali další trasy lednicko-valtického areálu, objeli všechny novomlýnské nádrže, pochutnali si na čerstvém candátovi a sumcovi, ochutnali bílý i červený burčák, mandlovci, slivovici a především víno typické pro vápencovou oblast Pálavska. Při zpáteční cestě se začal rodit plán na příští rok a ten zněl – celý přejezd na Pálavu po vlastní ose na kole.-- Zpět --