wz

Skrchovská Sedmička 2013
   Horké počasí nás nezaskočilo. Velmi komfortní „nápojový lístek“ s dostatečnou zásobou všech položek, osvěžení pod sprchou nebo v bazénu, úkryt před paprsky ve stínu množství slunečníků, bavit se doprovodnými atrakcemi, … to všechno je ve Skrchově standard. Ranní rozlosování dvou výkonnostních kategorií proběhlo svižně a bez průtahů, takže soutěž byla zahájena asi v rekordním čase. Rozehrát všechno ve třech disciplínách souběžně budí respekt k pořadatelské dovednosti. Letos jsme měli velkou oporou hned od prvních zápasů v Honzovi Váněmu (zvaný TATANKA), který se spontánně zapojil do moderování. Celý den jsme pak mohli sledovat jeho organizační talent, přirozenou autoritu a vrozený smysl pro pořádek. Na závěr dne – před slavnostním dekorováním nejúspěšnějších - si právem zasloužil od pořadatelů upřímné poděkování + symbolickou medaili a diplom. Obdiv si TATANKA zasloužil i na sportovištích. Ve dvojici se Šárkou jednak ovlivnil název týmu, aby s ní pak jako ŠATANKA vyhrál nejeden zápas, ale i celou disciplínu (volejbal) v SILVER soutěži.

   Zajímavostí jedenáctého ročníku byla - na základě nominace majitele podniku Barvy a Laky Teluria Skrchov - účast fotbalového reprezentanta z let 1982-1985, českého fotbalového mistra republiky (1983 v Bohemians) Jaroslava Němce, který byl ve dvojici s Reginou Pourovou (ligová volejbalistka) . Pod názvem „BOHEMKA“ tak vytvořili velkou konkurenci místním párům v kategorii „GOLD“, kde se celkem utkalo 12 párů. Beze zbytku naplněná „SILVER“ kategorie (16 párů) byla vlastně s mezinárodní účastí. „Carzy ZOO“ přijeli ze Slovenska a ve dvojici s názvem „ N 1“ hrála občanka Spojeného Britského Království, takže jsme měli příležitost pozorovat „národní štěstí“ z narození následníka trůnu.

   Dvojice, které avizovali účast a nakonec se nedostavili, jakož i kdokoli, kdo se chtěl přijít jen podívat a nevyšlo mu to …. mají čeho litovat. Vysoká sportovní úroveň i společenská prestiž této akce zanechává silné zážitky jak sportovcům tak divákům.

Těšíme se a už teď zveme na další ročník sedmiboje, ale taky na letošní nohejbalový turnaj, který proběhne 24.8.-- Zpět --